ALMUS - ARTOVA - BAŞIÇİFTLİK - ERBAA - NİKSAR - PAZAR - REŞADİYE - SULUSARAY - TURHAL - YEŞİLYURT - ZİLE - 0216 419 60 80
  " Sıladan Gurbete , Gurbetten Sılaya "
ABONE İÇİN
0216 419 60 80

İSTATİSTİKLER

19 kategori altında, toplam 492 haber bulunmaktadır.

Bu haberler toplam 1576770 defa okunmuş ve 1413 yorum yazılmıştır.

Zile Ayvalı Derneği Pikniği şölen gibiydi

Kategori Kategori: ARŞİVDEKİ HABERLER | Yorumlar 2 Yorum | Okunma 6007 Okunma | Yazar Yazan: HABERCİ | 15 Temmuz 2008 15:19:30

Zile ilçesine bağlı Ayvalı Köyü Derneği geçtiğimiz günlerde düzenlediği piknik etkinliği şölen havasında geçti.Zile ilçesine bağlı Ayvalı Köyü Derneği geçtiğimiz günlerde düzenlediği piknik etkinliği şölen havasında geçti.

Kusursuz organizasyonla yapılan piknikte genç, yaşlı sabahın erken saatlerinden akşama kadar halaylar çekerek doyasıya eğlendiler. Taşdelen Piknik Alanı’nda gerçekleşen pikniğe katılım yüksekti. Dernek Başkanı Bilal Ünal yapılan organizasyonun özellikle gençlerin birbirleriyle kaynaşmasını ve arkadaşlık bağları kurmalarına vesile olması için düzenlendiği belirtti. Başkan Ünal, “Bu tür etkinliklerin gerçek amacının insanları bir araya getirerek, unutulmaya yüz tutan sosyal ve kültürel değerleri öne çıkararak yaşatmak olmalıdır. Kültürel değerlerin gelecek kuşaklara aktarılabilmesi için özellikle gençlere bu kültür sevdirilmeli. Dernek yönetimi olarak yaptığımız çalışmalarımızı klasik dernekçilik anlayışının dışına taşımaya büyük özen gösteriyoruz. Büyük kentlerde dernekleşemeyen toplumlar kültürel ve birçok değerlerini yok olma tehlikesi altındadır. Kültürel değerlerin yaşatılması ve gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde ulaştırılması derneklerin gençlere verdiği değerlerle ölçülüdür. Gençlerimiz bizlerin geleceği onları mutlaka bu tür oluşumların içine almamız gerekmektedir.”diye konuştu.

Dernek yararına düzenlenen eşya piyangosunda talihli numaralara çeşitli hediyeler dağıtıldı. 60 numaralı bilet özel tutularak, en büyük bağışı yapan kişiye verildi. Yapılan açık artırmaya ilgi büyüktü. Açık artırmada en yüksek bağışı yapan Ak Hisar Ekmek Fabrikası Yönetim Kurulu üyesi ve Ayvalı Köyü Derneği önceki dönem dernek başkanlığını yapan Yılmaz Akay aldı. İşadamı Yılmaz Akay’a biletin açık talihlisi olarak 55 ekran tv hediye edildi. Akay tv almayarak derneğe bağışladı.

Çekilişlerin ardından bastıran sağanak yağış Ayvalı Köylüleri yıldırmadı yağmurun dinmesinin ardından eğlencelerine kaldıkları yerden devam ettiler. Etkinlikle sahne alan Mecit Yiğit seslendirdiği türkülerle köylülerine unutulmaz müzik ziyafeti verdi.

 

 | Puan: 9,5 / 19 Oy | Yazdyrylabilir SayfaYazdır

Yorumlar

bahar { 17 Aralık 2010 03:26:39 }
evet nede olsa tokatlıyızzzz [:p)]
gülüzar { 18 Nisan 2010 11:38:29 }
nede olsa ayvalılıyız demi...
Diğer Sayfalar: 1.

 

Yorum YazınKalınYtalikAltçizgiliLink  
Simge Ekle

    

    

    

    
Arama ARAMA